Fundusz Mieszkań na Wynajem kupił od BUDOMAL budynek z 80 mieszkaniami. Kiedy trafią one na rynek?

23.04.20

Fundusz Mieszkań na Wynajem zdecydował się na inwestycję w Łodzi. W kupionym właśnie od firmy deweloperskiej BUDOMAL budynku u zbiegu ulic Zgierskiej i Wspólnej jest 80 mieszkań o średniej powierzchni ok. 40 m kw. W całej Polsce Fundusz Mieszkań na Wynajem ma ich już łącznie ponad 2 tys.

Fundusz Mieszkań na Wynajem jest zainteresowany zakupem mieszkań wyłącznie w miejscach dobrze skomunikowanych, dlatego zdecydowano się na zakup budynku przy ul. Wspólnej 1. 

Budynek jest położony u zbiegu ulic Zgierskiej i Wspólnej. Komunikacją miejską (autobusem lub tramwajem) do centrum można się stąd dostać w zaledwie kilka minut. Do Centrum Handlowego Manufaktura czy do Placu Wolności, z którego zaczyna się spacerowa część ulicy Piotrkowskiej, jest ok. 2 km. Pieszo można pokonać ten dystans w niespełna pół godziny. W okolicy są liczne punkty handlowo-usługowe (do Bałuckiego Rynku jest 1 km), przedszkole (350 m), szkoła (130 m), przychodnia zdrowia (300 m) czy poczta (230 m).

Fundusz Mieszkań na Wynajem zaoferuje niewielkie mieszkania

Fundusz Mieszkań na Wynajem kupił od łódzkiej firmy deweloperskiej Budomal gotowy budynek. Jest w nim 80 mieszkań o powierzchni od ok. 28 do 83 m kw. Przy czym 85% z nich stanowią mieszkania jedno- i dwupokojowe. Na parterze przewidziano 2 lokale usługowe. Do dyspozycji przyszłych najemców jest 80 miejsc postojowych w garażu podziemnym oraz 52 komórki lokatorskie. Ogrodowe patio z placem zabaw ma być dostępne zarówno dla najemców Funduszu Mieszkań na Wynajem, jak i mieszkańców sąsiedniego bloku z 12-kondygnacyjną wieżą, który wybudował deweloper z myślą o sprzedaży mieszkań indywidualnym klientom. Cały zespół budynków zaprojektowała pracownia AHR Architects.

Kiedy Fundusz Mieszkań na Wynajem udostępni mieszkania?

Mieszkania są w stanie deweloperskim, więc trzeba je jeszcze wykończyć i wyposażyć według standardów Funduszu. Istnieje ryzyko, że z powodu pandemii koronawirusa cały proces może ulec wydłużeniu. 

Fundusz Mieszkań na Wynajem jest obecnie największym inwestorem instytucjonalnym na rynku wynajmu mieszkań. To komercyjny projekt Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), który wystartował przeszło pięć lat temu. W posiadaniu Funduszu jest już łącznie 2049 mieszkań w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, z czego 1969 trafiło już na rynek.

image_pdf
menucross-circle